Boys 10 Yrs/Over 100m IM - Heats
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Joel Pietersen | 11 | Hatfield | | 1:20.77 | | | 241 | |
2. | Koby Cornwell | 11 | Potters Bar | | 1:23.29 | | | 220 | |
3. | Ryan Wall | 11 | Royston | | 1:24.37 | | | 211 | |
4. | Igor Mordeja | 11 | Cheshunt | | 1:24.72 | | | 209 | |
5. | Ethan Howard | 11 | Potters Bar | | 1:25.61 | | | 202 | |
6. | Edward Ormsby | 11 | Royston | | 1:26.76 | | | 194 | |
7. | William Fawcett | 11 | Watford SC | | 1:29.51 | | | 177 | |
8. | Tom Dennis | 10 | Harpenden | | 1:30.10 | | | 173 | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Daniel Holliss | 12 | Co St Albans | | 1:18.42 | | | 263 | |
2. | Cub Maddison | 12 | Hatfield | | 1:19.12 | | | 256 | |
3. | Jake Moore | 12 | Potters Bar | | 1:19.37 | | | 254 | |
4. | Alexander Kalverboer | 12 | Berkhamsted | | 1:20.73 | | | 241 | |
4. | Thomas Godfrey | 12 | Co St Albans | | 1:20.73 | | | 241 | |
6. | Max Hill | 12 | Stevenage | | 1:20.75 | | | 241 | |
7. | Jamie Ismatullaev | 12 | Watford SC | | 1:20.85 | | | 240 | |
8. | Jason Ho | 12 | Hatfield | | 1:20.87 | | | 240 | |
9. | Theo Lim | 12 | Watford SC | | 1:23.25 | | | 220 | |
10. | Nathanial Mapley | 12 | Co St Albans | | 1:23.51 | | | 218 | |
11. | Fergus Reid | 12 | Co St Albans | | 1:24.22 | | | 213 | |
12. | Jason Hicks | 12 | Watford SC | | 1:24.38 | | | 211 | |
13. | William Buckley | 12 | Watford SC | | 1:30.43 | | | 172 | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Peter Soczewka | 13 | Hatfield | | 1:11.13 | | | 353 | |
2. | Samuel Pyefinch | 13 | Tring | | 1:12.00 | | | 340 | |
3. | James Gisborne | 13 | Bishop Stort | | 1:12.52 | | | 333 | |
4. | Oliver Carpenter | 13 | Co St Albans | | 1:13.72 | | | 317 | |
5. | Kieran Birkett | 13 | Co St Albans | | 1:15.66 | | | 293 | |
6. | Enzo Lim | 13 | Watford SC | | 1:16.63 | | | 282 | |
7. | Joshua Heesom | 13 | Potters Bar | | 1:17.47 | | | 273 | |
8. | Eldrick Manela | 13 | Stevenage | | 1:18.37 | | | 264 | |
9. | Matthew Martin | 13 | Co St Albans | | 1:19.57 | | | 252 | |
10. | Charles Taverner | 13 | Watford SC | | 1:20.11 | | | 247 | |
11. | James Coleman | 13 | Co St Albans | | 1:20.76 | | | 241 | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Thomas Ogden | 14 | Bishop Stort | | 1:06.28 | | | 437 | |
2. | Benjamin Green | 14 | Watford SC | | 1:08.16 | | | 401 | |
3. | Ketan Rach | 14 | Watford SC | | 1:09.95 | | | 371 | |
4. | Oscar Brice | 14 | Co St Albans | | 1:11.50 | | | 348 | |
5. | Taylor Coe | 14 | Cheshunt | | 1:11.90 | | | 342 | |
6. | Noah Cornwell | 14 | Potters Bar | | 1:12.09 | | | 339 | |
7. | Arvin Rodriguez | 14 | Watford SC | | 1:12.29 | | | 336 | |
8. | Nathaniel Hopkins | 14 | Verulam | | 1:17.28 | | | 275 | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Daniel Murtagh | 15 | Hatfield | | 1:05.75 | | | 447 | |
2. | Mattias Morse | 15 | Hemel Hemp | | 1:05.82 | | | 446 | |
3. | Alfie Francis | 15 | Potters Bar | | 1:06.23 | | | 438 | |
4. | Alexander Catton | 15 | Bishop Stort | | 1:06.97 | | | 423 | |
5. | Luke Pestaille | 15 | Hatfield | | 1:07.04 | | | 422 | |
6. | Daniel Martin | 15 | Co St Albans | | 1:07.21 | | | 419 | |
7. | Lewis Shayler | 15 | Watford SC | | 1:07.59 | | | 412 | |
8. | Charlie King | 15 | Co St Albans | | 1:07.67 | | | 410 | |
9. | Euan Donald | 15 | Berkhamsted | | 1:08.16 | | | 401 | |
10. | Zane Batt | 15 | Cheshunt | | 1:10.17 | | | 368 | |
11. | Nathaniel Olayomi | 15 | Watford SC | | 1:12.86 | | | 329 | |
12. | Harry Arbuthnott | 15 | Harpenden | | 1:13.03 | | | 326 | |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Reese Housden | 16 | Hatfield | | 1:01.38 | | | 550 | |
2. | Jack Christie | 20 | Co St Albans | | 1:01.67 | | | 542 | |
3. | Callum Davis | 18 | Bishop Stort | | 1:02.40 | | | 523 | |
4. | Yannik Wilson | 16 | Harpenden | | 1:02.72 | | | 515 | |
5. | David Shipman | 18 | Potters Bar | | 1:03.37 | | | 500 | |
6. | Daniel Lush | 18 | Potters Bar | | 1:04.61 | | | 471 | |
6. | Callum Wollaston | 17 | Cheshunt | | 1:04.61 | | | 471 | |
8. | Bryn Couser | 16 | Bishop Stort | | 1:05.58 | | | 451 | |
9. | Kyle Holmes | 19 | Hemel Hemp | | 1:05.67 | | | 449 | |
10. | Thomas Toland | 17 | Co St Albans | | 1:05.75 | | | 447 | |
11. | Tolu Elesin | 16 | Potters Bar | | 1:05.77 | | | 447 | |
12. | Zachary Patel | 17 | Berkhamsted | | 1:05.82 | | | 446 | |
13. | Samuel Gaines | 17 | Hemel Hemp | | 1:05.93 | | | 444 | |
14. | Harrison Lees | 17 | Watford SC | | 1:05.94 | | | 443 | |
15. | Cole James | 17 | Hatfield | | 1:06.10 | | | 440 | |
16. | Ashley Holness-Wright | 22 | Watford SC | | 1:06.66 | | | 429 | |
17. | Thomas Stanbury | 17 | Potters Bar | | 1:06.98 | | | 423 | |
18. | William Loveman | 18 | Co St Albans | | 1:07.30 | | | 417 | |
19. | John Telensky | 17 | Harpenden | | 1:08.60 | | | 394 | |